Ülevaade erinevatest lennutranspordi liikidest – K Jet Logistics

Milliseid kaupu tavaliselt veetakse? Selles artiklis uurite laia valikut kaupu, mida veetakse õhu kaudu, alates tavakaubast kuni väärisesemete, elusloomade ja kiiresti riknevate kaupadeni.

Transport maailmas: õhuteedpidi veetavate kaubaliikide mõistmine

Pole saladus, et maailmamajandus sõltub kaupade ja toodete tarnimisest konkurentsivõimeliste hindadega tarbijatele kogu maailmas. Kui te ei tea, mis on kaubalennud, siis olete õiges kohas. Siin loetleme lennukauba liigid ja kaubalendude liigid.

Lennukaupade eri liigid

Mis on kaubalennud? Lennukaubad võib omakorda jagada kahte suurde gruppi – üld- ja erikaupadesks. Eriveostel on täiendavad nõuded, nagu temperatuuri reguleerimine ja kaitsemeetmed kaupade transportimisel. Teisest küljest hõlmab üldveos ravimite ja elektroonika transporti. Kuigi lennutransport maksab rohkem kui laevatransport, vajavad teatavad haprad kaubad, näiteks elektroonikakaubad, erilist hoolt ja tähelepanu transpordil. Niisiis, mis ei ole lennukaubas lubatud? On palju esemeid, mida ei soovitata lennutranspordi kaudu transportida. Nende hulka kuuluvad liitiumakud, tuleohtlikud esemed, lõhkeained, biokeemilised tooted ja ebaseaduslikud kaubad ning ÜRO klassifitseeritud ohtlikud kaubad.

Kui te ei tea, millised on lennukauba tüübid, siis siin on kiire jaotus:

Tavakaup

Tavakaubad on kõik need esemed, mis ei kuulu spetsiaalse kauba kategooriasse või ei vaja transportimisel erilist hoolt. Enamasti on üldveostena transporditavad kaubad tarbekaubad ja jaekaubad, riistvara, tekstiil ja kuivained.

Ohtlikud veosed

On olemas eraldi eeskirjade kogum, mida tuleb järgida ohtlike veoste saatmisel lennutranspordil. Need eeskirjad on kehtestatud selleks, et tagada ohtlike esemete sujuv ja ohutu vedu. Eeskirjade eesmärk on ka kaitsta õhusõidukeid ja maapealse teeninduse meeskondi, kes võivad kokku puutuda ohtliku kaubaga. ÜRO klassifikatsioonisüsteemis on loetletud üheksa klassi, mida ta peab ohtlikeks kaupadeks

Kiiresti riknev kaup

Kiiresti rikneva lasti hulka kuuluvad lilled, köögiviljad, puuviljad ja liha. Kiiresti riknevat logistikat peetakse üheks kõige keerulisemaks, peamiselt seetõttu, et kiiresti riknevad kaubad on transiidi ajal riknemiste suhtes vastuvõtlikumad. Nende delikaatne olemus nõuab maapealse teeninduse ja terminalide personali erilist hoolt ja tähelepanu. Kuigi kiiresti riknevate veoste saatmine õhuteed pidi ei ole alati kulutõhus lahendus, on see kiire viis kiiresti riknevate kaupade sihtkohta toimetamiseks. Kõik kiiresti riknevad veosed, mida veetakse õhu kaudu, peavad järgima IATA kiiresti riknevate veoste eeskirju, mis hõlmavad pakendamist, kvaliteedikontrolli ja riskijuhtimist ning selliste kaupade tarnimist.

Elusloomad

Loomi on õhu kaudu veetud alates 1930. aastatest. Õhuteed pidi veetavaid loomi kaitstakse IATA elusloomade eeskirjade alusel, mis on elusloomade vedamisel ülemaailmne standard. IATA LAR tagab, et loomi, olenemata sellest, kas neid veetakse lemmikloomadena või põllumajanduslikel eesmärkidel, kaitstakse transiidi ajal. IATA koordineerib oma tegevust ka elusloomade ja kiiresti riknevate kaupade ametitega, et anda lennuettevõtjatele olulisi andmeid loomade heaolu suurendamiseks, kui neid transporditakse.

Post ja kirjavahetus

On raske uskuda, et vaatamata digitaalajastul elamisele saadetakse igal aastal õhu kaudu umbes 321 miljardit kirja ja kirjavahetust. Määratud postioperaatorid on alates 1911. aastast posti ja kirjavahetuse kättetoimetamisel tuginenud lennuettevõtjatele. IATA asutas lennupostiameti (Airmail Board, AMB), et töötada välja ja tagada posti ja kirjavahetuse veo standardid ja protseduurid lennuettevõtete poolt. AMB teeb tihedat koostööd ka teiste organisatsioonidega, nagu Rahvusvaheline Postikorporatsioon ja Ülemaailmne Postiliit, et parandada raamistikku, mida lennuettevõtjad saavad järgida posti, pakkide ja muu kirjavahetuse kättetoimetamisel õhu kaudu.

Väärtuslik veos

IATA määratleb väärtusliku veose kaubana, mille väärtus on üle 933 euro kilogrammi kohta. Õhu kaudu transporditavate väärtuslike kaupade hulka kuuluvad tavaliselt ehted, meditsiinilised tööriistad, sularaha, kõrgmoe, kunstiteosed, pangadokumendid või muud olulised dokumendid. Need teenused sobivad ideaalselt kunstikaupmeestele, muuseumi kuraatoritele või teistele, kes soovivad transportida väärtuslikku kaupa. Mõned eelised, mis kaasnevad lennutranspordi kasutamisega väärtuslike esemete transportimiseks, on minimaalne lennuaeg, reguleeritava temperatuuriga konteinerid ja sisejulgeolekuteenused, sealhulgas kõrgelt turvatud laod.

Järeldus

Ei ole saladus, et eri liiki lennutranspordi teenused on maailmakaubanduse jaoks hindamatu väärtusega. Lennukauba oluline roll ülemaailmses tarneahelas on olnud ilmne alates sellest, kui esimene lennuk 1910.aastal esimese lennukaubaga õhku tõusis. Aastate jooksul ja eriti COVIDi pandeemia ajal on lennukaubad osutunud tõeliseks ühenduslüliks tootjate ja tarbijate vahel kogu maailmas. Lennutransport on kogu pandeemia vältel hoidnud toimivana ka ülemaailmse tarneahela.
Viimased postitused
img Abi kohaletoimetamine – humanitaarkauba operatsioonideks kasutatavate õhusõidukite tüübid
Abi kohaletoimetamine – humanitaarkauba operatsioonideks kasutatavate õhusõidukite tüübid Tšarterid on ainus praktiline viis abi saamiseks kannatanud piirkonnale selliste katastroofide korral nagu maavärinad, üleujutused või orkaanid. Selli [...]
Loe edasi